Banner Slider



AZSV 2 op schot tegen SDV Barneveld 2: 5-2 PDF Afdrukken E-mail
Geschreven door Hans van Eerden (Heren 2)   
zaterdag, 21 januari 2012 16:43

 

Hartverwarmend was afgelopen zaterdag het spel van onze jongens in de eerste wedstrijd na de winterstop. Wat betreft het weer had die pauze nog wel iets langer mogen duren, want het was vies nat en koud, maar gelukkig viel er op de Villekamp veel te genieten langs de lijn: onvoorwaardelijke inzet, soms heel aardig combinatiespel en dodelijke effectiviteit. Want tegenstander SDV Barneveld was voetballend zeker niet de mindere en bezat twee vleugelspitsen waar veel dreiging van uitging. Niet voor niets dat de 0-2 uitoverwinning van AZSV 2 in Barneveld in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen de verhouding in was. Het verschil werd echter gemaakt in de verdediging: bij AZSV 2 een degelijke defensie met Tom ter Maat als rots in de branding, bij SDV Barneveld 2 soms kippen zonder kop die op de verkeerde momenten de bal in het spel wilden houden, waarvan AZSV 2 dan kon profiteren.

Het begon al in de vijfde minuut, toen Wiebe Koelman – was het een schot, was het een mislukte voorzet? – in de korte hoek scoorde en de Barneveldse keeper er niet goed uitzag. Helaas was de stand twee minuten later al weer gelijk getrokken, toen de Aaltense defensie niet doortastend optrad en een tegenstander de bal van de zijkant knap in het doel kon schieten, 1-1. In de beginfase was AZSV 2 weinig balvast, maar halverwege de eerste helft kwam er wat meer druk. Gert-Jan Navis onderschepte een bal en gaf af aan Giërro de Haas, die weer een van zijn (soms ook voor hemzelf) onnavolgbare acties maakte maar uiteindelijk op de keeper stuitte. Even later kon Michael Navis goed doorzetten over links, maar ook zijn schot werd gekeerd. In de 25e minuut was het dan toch raak. In een goede Aaltense aanval kwam de bal via Harmen Bulsink bij Giërro, die nu wel het net wist te vinden, 2-1.

Maar ook SDV Barneveld 2 kreeg zijn kansen. Een corner werd weggekopt en net buiten de zestien opgevangen door een tegenstander. Zijn strakke schot knalde buiten bereik van keeper Wouter Houwers op de tweede paal en schoot voorlangs het doel het veld weer in. Maar over het algemeen bleef de AZSV-verdediging goed overeind. Rechtsback Reindert Doornink bijvoorbeeld speelde een scherpe partij tegen zijn behendige opponent. Aan de andere kant stichtten meerdere Aaltense corners en voorzetten gevaar in de onzekere Barnevelder defensie. Rond de 40e minuut betaalde zich dat uit. Een voorzet vanaf links van Wiebe werd door een vijandelijke verdediger nog buiten de zestien volkomen verkeerd geraakt, waarna de bal in een sierlijke boog over de keeper in het doel zeilde, 3-1. Vlak voor rust was er nog een mooie actie, ingeleid door Wiebe en Roland Goossen, die de bal bij Giërro bracht. A la AZ-spits Altidore gooide hij z’n lijf erin, draaide weg van de tegenstander en schoot, helaas, over.

Al met al mocht AZSV 2 gezien de inzet en de defensieve degelijkheid verdiend met 3-1 gaan rusten. In de tweede helft hetzelfde beeld, met een tegenstander die achterin meermalen de weg kwijt was. Zoals na ruim een kwartier, toen een SDV-verdediger in het eigen strafschopgebied de bal met alle macht wilde binnenhouden. Wiebe profiteerde en zette voor op Joost Meinen, die op zijn beurt aflegde op Giërro, 4-1. Of AZSV 2 daarop de touwtjes wat liet vieren? Feit was dat de rust in het Aaltense spel even weg was. Wouter bracht nog redding met een Glanzparade, maar even later had hij geen antwoord op de inzet na een weggekopte voorzet, 4-2. AZSV 2 herpakte zich echter en bijna was Giërro bij een derde treffer, toen hij bij een uitbraak op het laatste moment door de keeper werd gestuit. Tien minuten voor tijd echter bewaarde hij de rust bij wederom verdedigend gepruts aan Barnevelder zijde en gaf Harmen een niet te missen kans, 5-2. Met een schot op de bovenkant van de lat en een vrije trap die hoog over zeilde gaf SDV Barneveld 2 nog een paar losse flodders af. Joost kreeg nog een schotkans en het laatste woord was aan Wouter die een vijandelijke kopbal uit de hoek wegtikte.

Zo won AZSV 2 op een miezerige middag verdiend maar enigszins geflatteerd met 5-2. Daarmee doet het op de ranglijst goede zaken, want de nummers één en twee verloren en nummer drie speelde gelijk, waardoor AZSV 2 op slechts drie punten van de koploper (en één punt van de nummers twee en drie) op een florissante vierde stek staat. Dat belooft nog veel voor het restant van de tweede competitiehelft.

Laatst aangepast op zondag, 22 januari 2012 12:05
 
RocketTheme Joomla Templates