Banner Slider



Zwaar bevochten overwinning AZSV 2 tegen Bennekom 2: 3-2 PDF Afdrukken E-mail
Geschreven door Hans van Eerden (Heren 2)   
zaterdag, 10 september 2011 17:09

De eerste thuiswedstrijd van het seizoen was voor AZSV 2 bepaald geen makkie. Op een zwoele nazomermiddag waren de tegenstanders van Bennekom 2 in de eerste helft technisch beter onderlegd en wisten ze elkaar gemakkelijk te vinden. De Aaltense jongens zetten daar strijd tegenover en de snelheid van linksbuiten Wiebe Koelman, die uitgroeide tot man of the match. Al in de vijfde minuut dook hij voor zijn man op in het hart van het vijandelijke strafschopgebied en rondde bekwaam een scherpe voorzet van Giërro de Haas af, 1-0.

Halverwege de eerste helft viel aan beide kanten geel te noteren en AZSV 2 kwam steeds meer onder druk te staan. Maar Wiebe bleef zijn kansen meepakken. Tien minuten voor rust nam hij eerst een lange uittrap van de betrouwbare sluitpost Harm ter Maat ineens op de pantoffel en direct daarna kreeg hij tot twee keer toe een schietkans uit de rebound van een indirecte vrije trap. Het was echter Bennekom dat, verdiend, de stand gelijk trok, met dank aan zwak verdedigen aan Aaltense zijde. Eerst kon een Bennekom-speler ongehinderd uithalen en toen de bal van de paal terugkwam toonde een tegenstander zich het meest attent, 1-1.

Gezien het spelbeeld mocht AZSV 2 blij zijn met deze stand de thee te hebben gehaald. Wat er in die thee zat is niet bekend, maar vier minuten na rust viel er al weer te juichen. Nadat een lange bal slim was doorgekopt kon ditmaal Wiebe vanaf links de rol van aangever vervullen en rondde Giërro, die het de hele wedstrijd moeilijk had met de Bennekomse 'Douglas' (volgens welingelichte bron een ex-international van Guinee), gedecideerd af, 2-1. En daarna creëerden Wiebe en Giërro nog diverse kansen. Zo werd een hard schot maar half gestopt door de keeper en ontbrak het aan een zuchtje wind om de bal over de lijn te laten rollen.

Zoals wel vaker viel ook dit keer de treffer aan de andere kant. In de zeventigste minuut kopte Thomas Rots onbedoeld de bal uit een vijandelijke vrije trap over zijn eigen doelman, 2-2. De overigens strak fluitende scheidsrechter zag helaas niet het cruciale duwtje dat Thomas, die verder een goede wedstrijd speelde, kreeg. Vervolgens nam de thuisploeg het heft weer in handen. Met scherp aangesneden vrije trappen werd de Bennekomse defensie onder druk gezet. Zoals de thuisploeg überhaupt scherper was in het laatste kwartier.

Tien minuten voor tijd nam AZSV op rechts snel een ingooi, de bal ging naar links en kwam terecht bij Wiebe, die recht op het doel afging en hard maar zuiver inschoot, 3-2. Een terechte beloning voor de niet aflatende inzet van de Aaltenaren. Een vrije trap van Harmen Bulsink werd nog door Michael Navis keihard op de lat gekopt en de halverwege de tweede helft voor de degelijke rechtsback Reinder Doornink ingevallen Maarten van Eerden zette Giërro met een slimme pass nog vrij voor de Bennekomse keeper (ex-prof, volgens eerdergenoemde bron). Helaas wist hij het net niet meer te vinden, maar dat deed niets af aan de uiteindelijk verdiende overwinning.

Laatst aangepast op zondag, 18 september 2011 15:03
 
RocketTheme Joomla Templates